O NAS

  Stowarzyszenie Kolekcjonerów w Białymstoku powstało w 2002 roku, jest kontynuatorem tradycji Białostockiego Klubu Kolekcjonerów istniejącego od 1986 roku. Członków stowarzyszenia łączy zamiłowanie kolekcjonerskie do różnego rodzaju przedmiotów stanowiących dobra dawnej i współczesnej kultury materialnej.

 Członkowie stowarzyszenia aktywnie uczestniczą w organizacji wystaw okolicznościowych i muzealnych w Białymstoku oraz regionie, chętnie użyczając przedmioty ze swoich zbiorów. Uczestniczymy w targach kolekcjonerskich w innych miastach w Polsce i za granicą, gdzie mamy okazję do zdobycia nowych przedmiotów kolekcjonerskich, a także wymiany wiedzy i doświadczeń. Organizujemy też wycieczki, które są okazją do poznania i zwiedzania ciekawych miejsc.

   Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na „Giełdy Staroci” organizowane przez Stowarzyszenie Kolekcjonerów w drugą i czwartą niedzielę każdego miesiąca, „Giełdy Staroci” są okazją do spotkań, prezentacji i wymiany zbiorów.

   Główną ideą stworzenia strony internetowej stowarzyszenia jest przekaz bieżących informacji i wiadomości kolekcjonerskich pomiędzy jego członkami i sympatykami. Prezentowane treści oraz zdjęcia są autorstwa członków Stowarzyszenia Kolekcjonerów w Białymstoku. Kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie do innych celów jest bez zgody autorów zabronione.

    Mamy nadzieję, że wizyta na naszej stronie skłoni Państwa do zadumy i refleksji nad burzliwymi dziejami naszego dziedzictwa narodowego oraz zachęci do rozwijania różnorodnych pasji kolekcjonerskich.